Wykład "Stworzenie a teoria ewolucji"  prowadzony przez biologa molekularnego i lek.med. Dariusza Struskiego.
Pierwsza część wykładu odbyła się w 31 marca 2016 o godz.19, natomiast druga będzie miała miejsce w czwartek   28 kwietnia 2016 o godz.19. Formuła wykładów pozwoli każdemu zainteresowanemu zadać dowolne pytanie w temacie ewolucji.

" .... Meandry, bezdroża i pułapki teorii ewolucji.

Teoria ewolucji ewoluuje ze światopoglądu ewolucyjnego już ok. 150 lat. Myślenie ewolucyjne jest jednak dużo starsze niż sama teoria. Ewolucyjny sposób myślenia daje nam (jak się przekonamy) pewne codzienne korzyści.
STRONA GŁÓWNA O NAS AKTUALNOŚCI PLAN SPOTKAŃ MEDIA NASZE DZIAŁANIA WARTO ZAGLĄDAĆ WRÓĆ
Zapytaj
Kościół Zielonoświątkowy Zbór Kraków Nowa Huta
Jednak teoria ewolucji, która wykrystalizowała z tego światopglądu, stała się jego twardym jądrem uczyniła, i nadal czyni wiele złego zarówno w życiu społecznym, jak i naukowym.

Podczas naszego pierwszego spotkania dotyczącego teorii ewolucji podyskutujemy o kontekście historycznym jej przyczyn oraz kontekście światopoglądowym w momencie jej powstawania. Oczywiście poznamy też podstawy i zasady teorii Darwina, wraz z jej współczesnymi rozwinięciami w postaci neodarwinizmu. Dowiemy się też dlaczego neodarwinizm jest zwany inaczej syntetyczną teorią ewolucji.

Z teorią ewolucji warto być za pan brat głównie po to, żeby "poznać przeciwnika", jego meandry myślenia i bezdroża zastosowań, ale przede wszystkim aby nauczyć się jak unikać jej pułapek, aby nie zostać zwiedzonym.

Ale nie wszystko na raz. Na pierwsze spotkanie powinno wystarczyć.
Dlatego zachęcam do dalszych spotkań na ten temat. ..."


Dariusz Struski