Biblia Audio

utworzone przez lis 2, 2017Aktualnosci

Słuchowisko trwające blisko 110 godzin, rozpisane na ponad 300 aktorów i muzyków, będące dźwiękową adaptacją najważniejszej Księgi Świata – Biblii – Starego i Nowego Testamentu.

Wszelkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie inicjatywy – www.bibliaaudio.pl

Poniżej opis inicjatywy wraz z komentarzem autorstwa brata z naszego kościoła – Aleksandra Rudnika:

„Produkcja udźwiękowionej wersji Biblii to w mojej ocenie wielkie, historyczne wydarzenie na miarę wydania Biblii drukiem w XV wieku (do czego przyczyniła się reformacja i wynalazek druku przez Gutenberga). Wtedy to Biblia stała się po raz pierwszy w historii świata dostępna dla wszystkich.

Dzisiaj żyjemy w świecie nowoczesnych technologi, do takich należy możliwość posiadania, np.w naszych telefonach komórkowych, całych bibliotek różnego rodzaju publikacji. Audiobooki (książki czytane przez profesjonalnych lektorów) przyczyniają się powoli do renesansu czytelnictwa światowego. Ludzie coraz częściej sięgają po tą formę przekazu.

Biblia Audio – Superprodukcja to jeszcze więcej. To danie Polakom za darmo udźwiękowionej wersji Biblii. To nie tylko czytany przez lektora głos, ale również oprawa dźwiękowa tła i postacie Biblijne mówiące swoimi głosami. Wiele postaci nagrywają profesjonalni aktorzy, wiele amatorzy.

Link do próbki jak to brzmi tutaj:

Inicjatorem tej produkcji jest młody polski aktor i reżyser Krzysztof Czeczot. Już niedługo, pod koniec lipca, udostępniony zostanie w całości Nowy Testament. Trwają nagrania do udźwiękowienia Starego Testamentu – jest to ogrom pracy. Ponieważ założeniem jest to, że cały owoc tej pracy będzie dostępny dla wszystkich za darmo, do pobrania z internetu to finansowanie tej produkcji jest bardzo nowatorskie. Polega na gromadzeniu środków i uczestniczeniu w produkcji.

Każdy człowiek może przyłożyć rękę do tego dzieła i być producentem i współuczestniczyć w tworzeniu i finansowaniu tej produkcji. Z tworzeniem tego wyjątkowego projektu wiążą się już piękne wzruszające historie. Na przykład historia Romana Kłosowskiego. Ten znany polski aktor jest dzisiaj bardzo schorowanym staruszkiem, który już prawie całkowicie utracił wzrok. Roman Kłosowski nie pracuje już czynnie, jednak zdecydował się udzielić swojego głosu Biblijnemu Symeonowi. Ponieważ nie może już czytać z kartki, nauczył się z pomocą przyjaciół swojej roli na pamięć. Wzruszający materiał z nagrania znajduje się tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=mchS0BUUC90

Osobiście mam bardzo dużo sympatii do tego przedsięwzięcia, uważam je za jedno z najważniejszych i najszlachetniejszych inicjatyw do jakich wierzący człowiek może przyłożyć dzisiaj swoją rękę. W najbliższym czasie można to zrobić w sposób czynny. Dopóki materiał nie będzie nagrany w całości i zamknięty to jest okazja w tym uczestniczyć. Stary Testament to jeszcze kawał pracy i mnóstwo postaci do nagrania.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
Olek