Służba Techniczna

Jak ważna jest to służba dla funkcjonowania zboru przekonujemy się bardzo często, gdy coś nagle na nabożeństwie zaczyna piszczeć albo nie można włączyć rzutnika, nie działa mikrofon, ale też, gdy nie działa spłuczka albo odkręciło się gniazdko. Na szczęście są oni, nasi kochani bracia, którzy działają w takich trudnych i niespodziewanych sytuacjach.

Służba techniczna to wielu osób, którzy działają w różnych obszarach.

Obsługa nagłośnienia, to trudna funkcja, ponieważ warunki akustyczne w naszej kaplicy nie są najlepsze. Ta służba wymaga więc dużej odporności psychicznej :), bo ciągle coś jest za głośno albo za cicho. Ale bracia uczą się pilnie i jest naprawdę coraz lepiej. Ta służba zajmuje się również ważnym elementem, jakim jest nagrywanie nabożeństw.

Drugi obszar działań służby technicznej to obsługa rzutnika. Ta grupa ludzi związana jest przede wszystkim z grupą muzyczną i dla niej stanowi duże wsparcie. Służba wymaga podstawowych umiejętności obsługi komputera, obsługi programu OpenSong, ale także znajomości melodii i przynajmniej pierwszych słów pieśni, aby móc szybko odszukać podaną pieśń.

Kolejny obszar działania to otwieranie kaplicy, w którym to obszarze najbardziej ceniona jest punktualność. 🙂 Otwieranie i niepisane zamykanie kaplicy to przede wszystkim służba przed i po niedzielnym nabożeństwie, osoba rozpisana w grafiku powinna otworzyć kaplicę około 9:00 i zamknąć ją po zakończeniu spotkania, czyli około 12:30.

Następny obszar to obsługa szatni, gdzie bardzo ważna jest przede wszystkim uprzejmość. Służba polega na zamknięciu szatni po godzinie 10:00, pilnowaniu klucza podczas nabożeństwa i otworzeniu szatni po zakończeniu nabożeństwa.

I na koniec, nie mniej ważna od innych, służba przygotowania Wieczerzy Pańskiej, która polega na przygotowaniu chleba i wina w czasie nabożeństwa (zazwyczaj raz w miesiącu).

Może wydaje się, że zbyt szczegółowo opisaliśmy działania tej służby, ale potrzeby są wielkie i wciąż szukamy chętnych.

Gdyby ktoś był zainteresowany dołączeniem do służby technicznej i widział się w którymś obszarze działania zachęcam do zgłoszenia swojej gotowości Pastorowi.