BOCHNIA

Kościół dla Bochni

Kim jesteśmy?

KDBochnia jest punktem misyjnym Kościoła Zielonoświątkowego Kraków Nowa Huta, os. Willowe 29, 31-902 Kraków, www.kznh.pl 

Kościół Zielonoświątkowy w Polsce działa na mocy Ustawy o Stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w RP z dnia 20 lutego 1997 r (Dz. U. Nr 41, poz. 254).

https://www.facebook.com/koscioldlabochni/  https://www.facebook.com/koscioldlabochni/

Całkiem możliwe, że już się spotkaliśmy – na ulicy, w szkole, przedszkolu, a może w Urzędzie Skarbowym. To w Bochni chodzimy do kina, robimy zakupy w sklepach, tu pracujemy i płacimy podatki. Mało tego, znamy radości i smutki życia w naszym miasteczku.

Właśnie dlatego chcemy swoim życiem opowiadać o Bogu, którego siły doświadczyliśmy. To On zachęca nas, przez Ewangelię, byśmy pomagali tym, którzy tego potrzebują. Jako grupa misjonarzy z Bochni i okolic odczuwamy od Boga zachętę, by w naszym mieście budować społeczność ludzi połączonych wspólną wiarą i pasją.

Marzymy o kościele…

Pełnym pasji. Pełnym miłości do Boga i ludzi. Pełnym relacji, by ponad podziałami, budować kościół świadomy po co istnieje – by wykonać swoją misję i dotrzeć do jak największej liczby ludzi z przesłaniem Ewangelii. Wierzymy, że razem możemy zmienić świat wokół nas.

Kościół, wbrew powszechnemu zrozumieniu, to nie budynek, ale ludzie tworzący społeczność. Kościół dla Bochni tworzymy z myślą o ludziach takich jak My i Ty.

Chcemy doświadczać żywego Boga pełnego miłości i przebaczenia. Boga, któremu zależy na każdym człowieku. Boga, który dał swojego Syna, aby stał się za nas przebaczeniem za grzechy. Boga, który ma dla Ciebie dobrą przyszłość. O Nim chcemy opowiadać, głosić Zbawienie, ratunek i uzdrowienie bez względu na problemy z jakimi się zmagasz.

Jezus

Kto jest największą postacią wszech czasów? Kto najwybitniejszym przywódcą? Kogo uznamy najznakomitszym nauczycielem? Kto zrobił najwięcej dla rodzaju ludzkiego? Kto prowadził najświętsze życie na Ziemi?

Pojedź do jakiegokolwiek zakątka na kuli ziemskiej. Porozmawiaj z wyznawcami różnych religii. Wszyscy oni zgodzą się, że nie było nikogo, kto mógłby równać się z osobą Jezusa z Nazaretu. On jest najbardziej niezwykłą osobowością wszech czasów.

Jezus zmienił bieg historii. Mówi o tym nawet data codziennej gazety – to od jego narodzin liczymy Nową Erę. Mało tego, jego nauczanie, wartości i wiedza do dzisiaj są inspiracją dla milionów naśladowców. Jest wzorem, przykładem i zachętą do naśladowania.

Słowa o powszechnym problemie ludzkości – grzechu i zerwanej więzi z Bogiem są nadal aktualne. To On jest wezwaniem do pojednania się z Bogiem. Wezwaniem do życia w szczerości i prawdzie. Życia pełnego autentyczności, której tak bardzo nam dzisiaj brak. To Jego słowa są drogowskazem uwalniającym nas z udawania, nakładania masek i zaprzeczania prawdy o nas samych. To on jest Drogą do prawdziwej wolności i akceptacji.

W CO WIERZYMY?

Biblia – coś więcej niż książka

Wierzymy, że Pismo Święte jest Słowem Bożym. Jest ona dla nas wspaniałym drogowskazem, który prowadzi nas do pogłębiania naszego życia i czynienia go coraz bardziej wartościowym i sensownym. Uważamy, że chrześcijanin czytający Pismo Święte, to chrześcijanin świadomy swojej wiary i potrafiący ją wyjaśnić. Opieramy naszą wiarę tylko i wyłącznie na przesłaniu biblijnym.

Dobroczynność

Wierzymy w to, że podobnie jak Jezus, mamy być osobami oddanymi pomocy drugiemu człowiekowi. Dlatego jesteśmy zaangażowani społecznie. Każdy z nas pragnie na ile to możliwe, swoim życiem przyczynić się do dobrobytu innych ludzi.

Modlitwa stylem życia

Modlitwa jest dla nas żywą rozmową z Bogiem. Nie modlimy się utartymi „formułkami” – wierząc, że Bóg jako kochający Ojciec nie chce słyszeć „formułek” tylko prawdziwą zawartość naszych serc.  Nasze życie jest skoncentrowane na Bogu – dążymy do tego z całych sił. Jesteśmy w Nim zakochani. Jego miłość czujemy i poznajemy w relacji modlitwy i objawienia Słowa.

Odwiedź nas jeśli chcesz zobaczyć Kościół inny niż wszystkie.

Przyjdź na grupę domową, poznaj Nas i daj nam siebie poznać. Na pewno pozostaniesz na dłużej!

Spotkania odbywają się w czwartki o godzinie 19:30 w jednym z mieszkań w Bochni. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów zadzwoń do Dawida (+48 609 750 024).